Haber

Depremden Etkilenen Vatandaşlara Moral Gezisi

Küçükçekmece Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen ilçeye gelen vatandaşlar için moral gezisi düzenledi. Beyoğlu, İstiklal Caddesi, Balmumu Heykel Müzesi ve Legoland gezilerinde kadınlar ve çocuklar keyifle vakit geçirerek moral ve motivasyon buldular.

İlk kez İstiklal Caddesi’ne çıktılar

18 kadının çocuklarıyla birlikte katıldığı gezi kapsamında Beyoğlu’ndaki Madame Tussauds Balmumu Müzesi’nde tarih, kültür, sanat, bilim ve eğlence dünyasının ünlü isimlerinin balmumu figürleri ziyaret edildi. Ardından İstiklal Caddesi’nde keyifli bir yürüyüş yapan katılımcılar, Nostaljik Beyoğlu tramvayına bindiler. Hayatlarında ilk kez İstiklal Caddesi’ne geldiklerini dile getiren vatandaşlar, gezi sonunda moral bulduklarını ve eğlenceli bir gün geçirdiklerini dile getirdi.

Çocuklar için “Legoland” gezisi

Öte yandan depremden etkilenen çocukların yüzlerini güldürmek için özel bir “Legoland” gezisi düzenleyen Küçükçekmece Belediyesi, çocuklara eğlence dolu unutulmaz bir gün yaşattı. 28 çocuk, ebeveynleri ile birlikte yaptıkları Legoland gezisinde hayal güçlerini kullanarak istedikleri kadar oynadılar.

Başkan Kemal Çebi:

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği gezilerin sosyal yumuşama ve motivasyon açısından çok değerli olduğunu vurgulayan Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Depremden etkilenen vatandaşlarımıza birçok alanda destek olmaya devam ediyoruz. Psikososyal destek ve çeşitli sosyal aktivite ve gezilerle yaşadıkları sıkıntılı süreci ortadan kaldırmaya ve iyileştirmeye çalışıyoruz. Yaralarımızı birlikte saracağımıza inanıyoruz. Onları sosyal hayata motive edecek etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

camlihemsinajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu