Haber

Alman ordusu, eksiklikler nedeniyle NATO görevlerini yalnızca sınırlı ölçüde yerine getirebiliyor.

Almanya’da Savunma Bakanlığı’nın hazırladığı rapora göre ordunun NATO gibi uluslararası yükümlülüklerini tam olarak yerine getirmekte büyük zorluk yaşadığı bildirildi.

Parlamento Savunma Komisyonu’na sunulan ve basına sızdırılan Savunma Bakanlığı’nın iç raporuna göre, Alman ordusu Bundeswehr, bariz eksiklikleri nedeniyle NATO görevlerini ancak sınırlı olarak yerine getirebiliyor.

Alman basınında yer alan habere göre, savaş gemileri, topçu silahları, hava savunma sistemleri ve modern bağlantı teknolojisindeki sıkıntılar nedeniyle ordunun ancak sınırlı bir şekilde katkı sağlayabildiği raporda belirtildi.

Raporda ayrıca tüm silahlı kuvvetler için operasyonel hazırlığın yeniden tesis edilmesi gereği vurgulandı.

Alman ordusundaki malzeme, işçi ve eğitim durumunun da kötü olduğuna işaret edilerek, Alman donanmasının Lübnan açıklarındaki Birleşmiş Milletler’in UNIFIL misyonuna büyük ihtimalle gemi gönderemeyeceği ifade edildi. Mart ayına kadar.

Almanya’nın Eylül 2023’ten itibaren Avrupa Birliği’nin Akdeniz’deki “Irini” askeri misyonu için gemi temin edip edemeyeceğinin de tartışmalı olduğu, donanmanın da denizde güvenliği bahara kadar sağlayamayacağı belirtildi. fırkateynlerin erken hizmet dışı bırakılması.

Slovakya’da konuşlandırılan Patriot füze sistemlerinin modernize edilebilmesi için 2023 yılı sonuna kadar Almanya’ya geri getirilmesi gerektiği ve Bundeswehr’in buna çözüm aradığı kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu