İş

TÜRKONFED ‘hayallerinin Türkiye’sini anlattı

ANTALYA (İGFA) – 100. Yıldönümü Buluşmaları kapsamında Antalya’da bir dizi temaslarda bulundu. TÜRKONFED heyeti Yıllık Toplantılarının üçüncü durağı olan Antalya’da; kamu, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve iş dünyası ile bir araya geldi.

Batı Akdeniz Sanayici ve İş İnsanları Federasyonu’nun (BAKSİFED) katkılarıyla gerçekleştirilen toplantıların ardından Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (ANSİAD) 2023 Yılı Olağan Toplantısı’nın özel konuğu TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez ana temayla “Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılında Hayalimiz Türkiye” konulu bir konuşma yaptı.

Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınması ve refahı için toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması gerektiğini söyleyen TÜRKONFED Yürütme Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez, hayallerindeki Türkiye’ye giden yolun teminatı olan kadınların 2011 1. Meclis’teki oranını öngördüklerini söyledi. ikinci yüzyılda sadece yüzde 20 olacak.

Kurulacak yeni hükümet Sönmez; bakanlıklarda, bürokraside ve kamu yönetiminde daha çok kadının temsil edildiği daha güzel günleri görmek istedikleri mesajını verdi.

KAMU, STK VE İŞ DÜNYASI İLE İLETİŞİMLER

TÜRKONFED Lideri Süleyman Sönmez, Başkan Yardımcısı Ali Eroğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Semih Beken, BAKSIFED Lideri Abdullah Erdoğan, Başkan Yardımcıları Akın Akıncı ve Mehmet Cengiz’den oluşan TÜRKONFED Heyeti, 100. Yıl Buluşmaları kapsamında bir dizi toplantı gerçekleştirdi. Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya Büyükşehir Belediyesi. Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yürütme Konseyi Başkanı Ali Çandır, Batı Akdeniz İhracatçı Birlikleri (BAİB) Yürütme Kurulu Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu ve beraberindeki heyet. TÜRKONFED’in ‘Hayallerimizdeki Türkiye’ vizyonu paylaşılırken, karşılıklı iş birliği süreçleri ve gündem değerlendirmesi de yapıldı. TÜRKONFED Lideri Sönmez de BAKSİFED Lideri Abdullah Erdoğan ve Yönetim Kurulu ile bir araya geldi, görüş alışverişinde bulundu, yeni dönem çalışmalarını dinledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu